Pikolo x Latvijas valsts meži

Updated: Oct 8, 2020


Radot žurnālu Pikolo Nr.9 ar tēmu "Mežs", vēlējāmies piesaistīt profesionālu sadarbības partneri, kurš Pikolo auditorijai varētu sniegt noderīgu informāciju par mežos notiekošo.

Bijām ļoti priecīgi, ka "Latvijas valsts meži" atsaucās mūsu aicinājumam kļūt par "Mežs" izdevuma atbalstītājiem un sadarbības partneriem, veidojot kopīgu žurnāla atvērumu par bezgalīgo meža audzēšanas ciklu.


Ar ilustratores un Pikolo žurnāla radošās direktores Līgas Kitchen košajām ilustrācijām stāstām par mežu apsaimniekošanu.


Brīvos brīžos, kad dodamies uz mežu atpūsties, nemaz nenojaušam cik daudz darba tiek ieguldīts, lai mežs būtu skaists, sakopts un atpūtai patīkams. Augstražīgs un kvalitatīvs mežs neizaug pats, tas ir jāaudzē, jo mežs, kas aug dabiski un netiek kopts, ir mazražīgs, ar zemu koksnes kvalitāti.Mežs ir ne tikai atpūtas vieta mums visiem. Tās ir mājas dažādām dzīvām radībām sākot no mazas skudriņas, beidzot ar lielajiem dzīvniekiem tādiem kā lāči, lapsas un stirniņas. Un mežs ir arī darba vieta mežkopjiem.


Meža cikla ilustratīvajā kartē aicinām bērnu iepazīt meža audzēšanu un arī paskatīties sev apkārt, ievērot lietas, kuras ir veidotas no koka - rotaļlietas, mēbeles, krāsojamie zīmulīši un papīrs, uz kura zīmēt. Preces, kas radītas no koka, ir mums visapkārt. Prasmīgi apsaimniekojot mežu, katra nocirstā koka vietā tiek iestādīti divi jauni. Tādēļ meža platība pēdējo 100 gadu laikā ir pieauguši divas reizes.


Latvijas Valsts meži ne tikai atbalsta bērnu izglītošanu caur citiem medijiem, bet arī paši organizē aktivitāšu programmas pirmsskolas vecuma bērniem.

"Cūkmena detektīvi" ir ekoprogramma 5 līdz 7 gadus jauniem bērniem. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklāj dažādus meža noslēpumus un kļūst par īstiem Cūkmena detektīviem!


Ekoprogramma ir dalīta divos gados. Pirmajā mācību gadā bērni apgūst četras tēmas - "Meža netīrie noslēpumi", "Cūkmenam pa pēdām", "Mežs rotaļlietu kastē" un "Audzēsim skābekli!", turpretim otrajā gadā bērni kopā ar audzinātāju dodas trīs izzinošos piedzīvojumos - rudenī, ziemā un pavasarī.


Visu par bērnu izglītojošo programmu "Cūkmena detektīvi" var uzzināt www.cukmens.lv91 views0 comments

Recent Posts

See All