5 radošas idejas, kad mājās apslimis bērnudārznieksKatra mamma pazīst to nelielo satraukumu, kņudoņu pakrūtē, kad tuvojas gada aukstais laiks. Diemžēl ar visiem ziemas priekiem aktuāls kļūst arī visas ģimenes imūnsistēmas tests. It īpaši bērnudārza vecuma bērniem, kuriem imunitāte vēl tikai tiek trenēta, un katrs šķaudiens no cita grupiņas biedra var būt izšķirošs. Novēlu visiem veselību šajā ziemā, taču, ja gadās bērnam saslimt, iesakām 5 idejas, kur pasmelties, lai slimošanas dienas padarītu īsākas, interesantākas, pieņemot tās kā iespēju forši un bez steigas pavadīt laiku kopā.


Ļaujaties radošumam


Ārstēšanās prasa laiku, tās, visticamāk, būs vairākas dienas mājās. Šis ir īstais laiks jaunām, radošām nodarbībām kopā ar bērnu. Kādas tās varētu būt?

Piemēram, gleznošana! Ar otām, ar pirkstiem un plaukstām. Jūs varat taisīt dažādu krāsu plaukstu nospiedumus, kuros vēlāk var iezīmēt acis, muti, degunu - veidot smieklīgus tēlus. Varat taisīt arī nospiedumus/zīmogus ar dažādiem materiāliem, piemēram, švammi, izlietotu tualetes papīra rullīti, kamoliņu, saburzītu papīra lapu, no dārza paņemtu koka lapu vai zariņu - jebko, kas jums ir mājās vai apkārtnē.


Padomāsim, ko mēs tālāk ar šo mākslas darbiņu varētu darīt? Varbūt ar to var kādu iepriecināt? Tas tik būtu liels piedzīvojums - noformēt savu sūtījumu, ielikt aploksnē, rakstīt adresi, pievienot klāt sveicienu, īsu vēstulīti, līmēt marku, pašam vēlāk iemest pasta kastē. Ja izdomājat nosūtīt darbiņu elektroniskā vēstulē - bērns var pats to nobildēt. Padomājiet, ko vēl ielikt kadrā, lai bilde būtu efektīvāka. Kopīgi uzrakstiet e-pasta sveicienu un pievienojiet bildi. Un ļoti iespējams, ka uzreiz arī saņemsiet atbildi.

Ja zināt kādu, kuram varat dienas laikā uzzzvanīt caur Skype vai FaceTime - droši to dariet! Iespējams ome labprāt redzētu, ko mazbērns ir uzzīmējis. Komplimenti par labi padarītu darbiņu noteikti uzlabos kopējo pašsajūtu.


Pieminot radošumu, Pikolo žurnāls noteikti var nākt talkā kā noderīgs laika pavadīšanas rīks. Dažādi praktiski veicami uzdevumi attīstīs radošo domāšanu, lasīt un rakstīt prasmi, loģisko domāšanu, matemātiku. Katrā Pikolo izdevumā ir ilustrēts stāsts, komikss, izgriežamas figūras, krāsojamā lapa. Pikolo Nr.2 un Nr.3 atradīsiet arī galda spēles visai ģimenei.Ja jums mājās ir printeris, izmantojiet iespēju izdrukāt alfabēta kartiņas, kurās bērns var atkārtoti trenēties drukoto burtu rakstīšanā.
Pavisam foršs darbiņš varētu būt t-krekla apgleznošana. Kuram gan nepatiktu apgleznot krekliņu, ar kuru doties piedzīvojumos. Krekliņš būs piemiņa uz ilgu laiku. Tekstila krāsa pēc nožūšanas ir jāpiegludina, tad tā ir noturīga mazgājot.


Produktīvie darbiņi


Bērnudārza vecumā bērni ļoti labprāt iesaistās mājas darbos. Piemēram, trīsgadnieks ar entuziasmu aplaistīs visus istabas augus, pēc ēšanas kārtīgi nomazgās galdu (ar putām un švammīti, protams :)). Ir saprotams, ka bērns to neizdarīs perfekti, un, iespējams, jums nāksies pēc darbiņa paveikšanas saslaucīt slapju grīdu vai palodzes, bet tas noteikti ir tā vērts - ļaut bērnam darboties. Arī diena būs produktīvi pavadīta.


Kādus mājas darbus vēl varat veikt kopā?

- Sašķirot netīrās drēbes divās kaudzēs - tumšā krāsa un gaišā krāsa.

- Nomazgāt traukus.

- Noslaucīt no virsmām putekļus.

- Izslaucīt grīdu.

- Sakārtot rotaļlietas un grāmatas. Varbūt ir kādas mantas, kuras bērns būtu gatavas atdot sociālajiem veikaliem, labdarībai?


Kopīga ēst gatavošana


Ja bērnam slimošanas laikā nav laba apetīte, tad kopīga ēst gatavošana, un pie reizes tā pagaršošana, aizpildīs kādu vietu tukšajā vēderā. Bērns būs priecīgs iesaistīties un izmantot kādu virtuves ierīci, protams, pieaugušā uzraudzībā.


- Salātu lapu žāvētāju, kuru var griezt uz riņķi, lai nožāvētu salātlapiņas vai, piemēram, lai nolietu šķidrumu no turku zirņiem, pupiņām, kukurūzai.

- Lietot mikseri, lai pagatavotu mīklu pankūkām vai kēksam.

- Lietot blenderi, lai pagatavotu garšīgu un veselīgu kokteili vai biezzupu.


Protams, ja bērns ir pietiekoši liels, lai tam ļautu sagriezt kādas sastāvdaļas - to droši ļaujiet. Var, piemēram, sagriezt vārītas olas ar speciālu olu griežamo, ja jums saimniecībā tāds ir.

Varbūt jums garšo mājās gatavoti suši? Bērns ļoti labprāt kādu uzrullētu.


Iešana ārā


Šis ieteikums ir atkarīgs no vairākiem apstākļiem - bērna pašsajūta, slimības nopietnība, laika apstākļi. Bet, iespējams, pāris minūtes svaiga gaisa palīdzēs gan bērnam, gan arī jums, lai izvēdinātu galvu.


Pastaiga būs interesantāka, ja pirms tam paši uzzīmēsiet darba lapu. Darba lapā varat iezīmēt lietas, kuras varētu ārā ieraudzīt. Pastaigas laikā tās atzīmējiet lapā un saskaitiet cik konkrētās lietas pamanījāt.


Te piemērs kā darba lapa varētu izskatīties:Mīļošanās un nekā nedarīšana

Vai no bērnības atceraties, kura bija jūsu mīļākā vieta mājās, kad slimojāt? Varbūt viesistabas dīvāns? Tā noteikti bija un ir iecienīta vieta, kur ieritināties un atpūsties.

Bērniem patiks paskatīties kādu ģimenes filmu, varbūt kādu no jūsu bērnības mīļākajām filmām? Kāda tā bija?


Pirms ieritināšanās siltā pledā varat izvēlēties vairāku grāmatu izlasi kopīgai izpētei un lasīšanai. Miera brīdis kopā būs piemērots, lai dotu bērnam padzerties, tādēļ neaizmirstiet paņemt tuvumā ūdeni vai tēju.


Ko vēl varam darīt viesistabā? Izmantojot spilvenus, dīvānu, segas un krēslus varam uzbūvēt namiņu, tuneli, aliņu, kur paslēpties. Ja jums mājās ir vigvams vai mini mājiņa, to ārstēšanās laikā varat iekārtot ar spilvniem, segām. Bērniem patiks ielīst mājiņā, uzēst kādu gardumu un padzīvoties zem segas.


Ļoti ceru, ka kāda no šīm idejām jums palīdzēs interesantāk pārdzīvot ārstēšanās laiku. Lai veselība jūsmājās!

898 views0 comments

Recent Posts

See All