top of page
Žurnāls Pikolo logo

Pikolo ir vārds žurnāla galvenajam varonim - zinātkāram, rotaļīgam un draudzīgam mākonītim, kura sapņi ir lieli, un tas spēj paveikt ļoti daudz. Žurnāla lapaspusēs var iepazīties ar Pikolo radošo daudzpusību un viņa draugiem, kuri mīt stāstā, komiksā, āķīgos, aizraujošos un reizēm smieklīgos uzdevumos. 

 

Žurnāla radītājas mākonīša formu izvēlējās apzināti, jo vēlējāmies, lai galvenais varonis ir bērniem pazīstams tēls, gan jau katrs to esam pētījuši debesīs. Mākonis var būt dažāds - savilkties tumšs un dusmīgs, zibeņot un ducināt pērkoni, tāpat var būt bēdīgs un liet gaužas asariņas kā lietus lāses. Mākonis spēj transformēties tik dažādos veidos – gluži kā bērns un ikviens no mums ir spējīgs būt dažādos garastāvokļos un mainīties.

 

Pikolo izdevums piedāvā jaunu platformu, kurā var radoši izpausties un caur kuru bērns var iepazīties ar mūsu pašreizējās kultūras elementiem un tajā strādājošajiem profesionāļiem. Šis ir pirmais žurnāls bērnu auditorijai, kuru veido Latvijā pazīstami ilustratori un rakstnieki. Katru izdevumu veido cita mākslinieku komanda radošās direktores Līgas Kitchen vadībā. Bērniem tā ir unikāla iespēja katrā žurnāla atvērumā netiešā veidā iepazīties ar mūsu pašu talantīgo mākslinieku rokrakstiem, kuru asprātīgie darbi uzrunā gan bērnus, gan pieaugušos.

 

Žurnāla mērķis ir  atbalstīt bērnu radošā darbībā, norādot, ka viņam izdodas.  Izvēlētie uzdevumi ir veidoti un piemēroti konkrēti mērķauditorijas vecuma bērniem,  lai  tie nebūtu ne pārlieku sarežģīti, ne pārāk viegli, bet vienlaikus interesanti, radoši, daudzpusīgi. Bērni pirmsskolas vecumā daudz mācās caur tausti, sajūtām, maņām un darbību, tāpēc Pikolo cenšas piedāvāt pēc iespējas vairāk uzdevumus, kas dažādos veidos iedrošinātu bērnu domāt un darboties – rakstīt, zīmēt, lasīt, griezt, jautāt, interesēties, mēģināt un izprast. Mūsu komandai bija ļoti svarīga sajūta, kāda būs bērnam turot rokās žurnālu. Tādēļ nozīmīga loma ir papīram – ir svarīgi, ka tas viegli neplīst, neburzās, tas bērnam sniedz gandarījumu par padarīto un lai mazais lasītājs jau bērnībā iepazīstas ar labu kvalitāti.

 

Kvalitatīvas un skaistas lietas negribas mest ārā un mēs veidojām šo žurnālu, lai tas būtu ilgtspējīgs un to gribētos saglabāt kā piemiņu par mazā bērna piezīmēm un atklājumiem konkrētā vecuma posmā. 

Pikolo_žurnāls_bērniem_Liga_Katrina.png

Ar sveicieniem, 

Līga un Katrīna​

​Žurnāla izveidotājas

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

SEKO MUMS

bottom of page